DUMAN JENERATÖRLERİ

Güvencem, Yangın eğitim ekipmanları ve araçları konusundaki dünya lideri markaların yetkili temsil ve tedarikçisidir.

HAAGEN duman jeneratörleri, yangın ve acil durum eğitimleri için mümkün olan en iyi dumanı kesintisiz olarak üretmek üzere akıllı yazılımlar kullanır. Çelik bir şasi üzerine, tümüyle metal kasa üzerine kurulu olan bu duman jeneratörleri, en zorlu eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılmıştır. Özel yazılımlar ve donanımları HAAGEN Duman jeneratörlerinin, yeniden şarj edilmeden veya ısıtılmadan kesintisiz olarak duman tedarik etmesini sağlar. Arama kurtarma, havalandırma veya ilk yangın müdahale egzersizlerinizi her nerede yapıyor olursanız olun, HAAGEN duman jeneratörleri eğitiminiz tamamlanana kadar durmayacaktır.

 

 

VICO PORTATİF DUMAN JENERATÖRÜ


Dünyanın en güvenilir duman jeneratörü artık kablosuz. 
Güç kablosu gerektirmediği için itfaiyecilerin her yerde eğitim yapabilmesini sağlayan HAAGEN VICO Duman Jeneratörü, çalışma teçhizatınız için mükemmel biri eklentidir. Eğitim kapasitenizi, elektriğin olmadığı belirli yerlerde özel eğitim senaryoları uygulayarak genişletebilirsiniz. Bina eğitimlerinde üst katlara, araç kurtarma ve uzak mekân eğitimlerinde çevreye hızlı bir şekilde duman yayabilirsiniz.

     


EĞİTİM OLANAKLARI

• Araç kurtarma eğitimlerine duman ekleyebilirsiniz. 
• Jeff veya Thomas Akıllı Mankenleriyle birlikte afetzede kurtarma ve arama kurtarma eğitimlerinde kullanabilirsiniz. 
• Kentsel Arama Kurtarma eğitimi yapabilirsiniz. 
• VICO’yu, eğitim binanızdaki ikinci odalara ve diğer katlara kolaylıkla duman eklemek üzere ETNA veya VESUVIUS duman jeneratörleriyle birlikte kullanabilirsiniz. 
• Tahliye eğitimleri gibi halk eğitim tatbikatlarına gerçekçilik katabilirsiniz. 
• Tehlike tanımlama ve müdahale eğitimleri yapabilirsiniz. 
• Kara, deniz ve hava taşımacılığı eğitimlerinize gerçekçilik katabilirsiniz.

 


AVANTAJLARI

KABLOSUZ // VICO, batarya ile çalıştığı için elektrik kullanımının uygun olmadığı veya imkânsız olduğu yerlerde bile eğitim yapmanız için mükemmeldir.
PORTATİF // VICO’nun gömülü bataryası eğitmenlerin bina eğitimlerinde üst katlara, araç veya dış mekân eğitimlerinde uygun olmayan veya ulaşması zor olan yerlere bile kolaylıkla duman eklenmesine olanak sağlar. 
KISA ISINMA SÜRESİ // VICO, duman sıvısını bir ila iki saniye arasında ısıtarak ideal sıcaklığa ulaştırır. Anında duman için düğmesine basmanız yeterlidir. 
UZUN ÖMÜRLÜ BATARYA // VICO, eğitimin ilk ile son dakikasında aynı yüksek kalitede duman üreterek kesintisiz olarak 20 dakika boyunca ve kesintili olduğunda ise çok daha uzun süre çalışabilir. Eğitimin kesilmemesi için batarya sahada kolaylıkla değiştirilebilir. 
KOLAY ÇALIŞTIRMA // Basmalı düğme, eldivenli tek elle kullanım. VICO, herhangi bir konfigürasyon veya programlama gerektirmez. Kullanıcılar duman yoğunluğunu ayarlayabilir ve duman patlamaları ya da sürekli duman oluşumu yaratabilirler. 
HAFİF // VICO yalnızca (dolu tank) 8 kg ağırlığında olduğu için tek elle ve mobil kullanım için yeterince hafiftir. 
UZAKTAN KUMANDA // VICO, isteğe bağlı (kablolu veya kablosuz) uzaktan kumanda ile uzak mesafeden kontrol edilebilir. Bir Wi-Fi modülü, VICO’nun dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan kontrol edilmesine olanak sağlar.

 

ETNA & VESUVIUS DUMAN JENERATÖRLERİ


ETNA DUMAN JENERATÖRÜ
Sabit kulpları, çelik şasisi ve kauçuk kaplı ayakları ile ETNA duman jeneratörü kolaylıkla taşınabilecek kadar portatif ancak itfaiyeci eğitiminin gerekliliklerini yerine getirecek kadar dayanıklıdır. Akıllı kontroller ve entegre bir duman sıvısı tankı sayesinde ETNA saatlerce kesintisiz bir şekilde duman üretebilir. 

VESUVIUS DUMAN JENERATÖRÜ
VESUVIUS Duman Jeneratörü, en zorlu eğitim senaryoları için yüksek hacimli bir ağır hizmet duman jeneratörüdür. İkili ısıtıcı ve özel ısı değiştiricisi, geniş ölçekli olarak etkin bir duman üretimini garantiler. Sabit kulpları ve gömülü tekerlekleri sayesinde VESUVIUS eğitim alanları arasında kolaylıkla yeniden konumlandırılabilir.

    

    

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


Havalandırma Eğitimi: Yüksek hacimli kesintisiz duman yatay veya dikey havalandırma egzersizleri için idealdir ve Pozitif Basınçlı Havalandırma etkilerinin görünmesine yardımcı olur. 
Arama ve Kurtarma Eğitimi: Arama kurtarma sırasında, düşük görüş alanında veya termal görüntü egzersizleri sırasında itfaiyecileri, afetzedeleri bulmak üzere sınayabilirsiniz. 
Geniş Alan Arama Eğitimi: Geniş alan arama egzersizlerinde binaları hızlıca yoğun dumanla kaplayabilirsiniz. 
Maske Güven Eğitimi: Maske güven eğitimi için saniyeler için sıfır görüş alanı ortamı yaratabilirsiniz.

 


 

AVANTAJLARI


GELENEKSEL DUMAN MAKİNELERİ 
Tüm duman makineleri ısıtıcılar üzerinden duman sıvısı pompalayarak duman üretir. Isı enerjisi ısıtıcılardan duman sıvısına nakledildiği zaman, ısıtıcılar kaçınılmaz bir şekilde soğurlar. Bir kere belli bir derecenin altına düşüldüğünde artık duman üretilemez. İşte bu nedenle yangın eğitimi için tasarlanmamış olan duman makinelerinin yeniden ısınması ve yeniden şarj olmaları için zamana ihtiyaçları vardır. Çalışma süresini uzatmak için bu duman makineleri genellikle optimal sıcaklığından daha yüksek bir derecede çalıştırılır ve bu da yanık partiküllere neden olur. Duman üretilirken ısıtıcının derecesi optimal aralıktan daha aşağı düştüğü için geriye atık bırakan “ıslak” bir dumanla sonuçlanır. Sonrasında duman sıvısı ısıtıcıların yeniden sıfırlanması için kesilir. 

HAAGEN DUMAN JENERATÖRLERİ 
HAAGEN duman jeneratörleri farklıdır. HAAGEN duman jeneratörleri, sürekli duman sıvısı akışı ve geniş aralıklı ısıtıcı sıcaklıklarının yerine, ısı transferini tam olarak dengelemek üzere ısıtıcılara giden sıvının miktarını kontrol eder ve bu şekilde kesintisiz bir sıcaklık ile kesintisiz olarak yüksek kaliteli duman tedarikini garanti altına alır. Bu dengeye, HAAGEN duman jeneratörleri tarafından kullanılan gelişmiş sensörler ve kontroller aracılığı ile ulaşılır. Bu teknoloji yalnızca kesintisiz duman tedariki sağlamanın yanı sıra asgari yanma ve buharlaşmamış partiküller ile mümkün olan en yüksek kalitedeki dumanı garantiler.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

 

PAKET 1

A. ETNA VEYA VESUVIUS DUMAN JENERATÖRÜ 
Yoğun yangın hizmetleri ve ev içi acil durum müdahale ekiplerinin eğitimleri için özel olarak tasarlanmış olan endüstriyel sınıf duman jeneratörüdür. 

B. DUMAN SIVISI 5L (ETNA) veya 20L (VESUVIUS)
HAAGEN duman sıvısı, uzatılmış dayanma süresi ile yoğun ve kalın bir duman üretmek üzere geliştirilmiştir.


PAKET 2

A. ETNA VEYA VESUVIUS DUMAN JENERATÖRÜ 
C. UZAKTAN KUMANDA KONTROLÜ
Uzaktan kumanda iki farklı duman jeneratörünü ayrı ayrı veya aynı anda kontrol edebilir.


PAKET 3

A. ETNA VEYA VESUVIUS DUMAN JENERATÖRÜ 
D. DUMAN İLETKEN BORU SETİ Ø 63MM (ETNA) VEYA Ø 127MM (VESUVIUS)
Çapı 63mm veya 127mm olan 5 metrelik esnek plastik boru ve bağlantı parçasından oluşan bir set.


PAKET 4

A. ETNA VEYA VESUVIUS DUMAN JENERATÖRÜ 
B. DUMAN SIVISI 5L (ETNA) veya 20L (VESUVIUS)
C. UZAKTAN KUMANDA KONTROLÜ
D. DUMAN İLETKEN BORU SETİ Ø 63MM (ETNA) VEYA Ø 127MM (VESUVIUS)


 

 

AKSESUARLARI

 

DUMAN SIVISI

HAAGEN duman sıvısı, uzatılmış dayanma süresi ile yoğun ve kalın bir duman üretmek üzere geliştirilmiştir.

UZAKTAN KUMANDA KONTROLÜ

Uzaktan kumanda iki farklı duman jeneratörünü ayrı ayrı veya aynı anda kontrol edebilir.


Son Paylaşımlarımız


Etiketler