EĞİTİM MANKENLERİ

İNTERAKTİF EĞİTİM MANKENLERİ

     

 

SmartDummy (Akıllı Manken) kurtarma mankeni yoğun yangın eğitimine dayanabilecek kadar sağlam ve kurtarıcılarla iletişime geçebilecek kadar zekidir. Sağlam, aşınmaya dayanıklı malzemelerle imal edilen Akıllı Manken, en zorlu eğitim ortamlarına bile dayanabilir. İçerden ağırlıklı dolgu malzemesi ve esnek tasarım eşit ağırlık dağılımı ile gerçekçi bir his yaratır. 
Etkileşimli gömülü Ses Kutusu, afetzedeye bir ses sağlar ve senaryoya da gerçeklik katar. Mesajları sürekli olarak kaydedebilir veya sesle aktif hale gelen kayıttan yürütmeyi seçebilirsiniz. Akıllı Manken öksürebilir, yardım çağrısında bulunabilir veya kurtarıcıları diğer yaralıları bulmaları için yönlendirebilir. 

AKILLI MANKEN JEFF
Akıllı manken, çok çeşitli yoğun eğitim senaryolarına dayanabilecek türde çarpmaya dayanıklı malzemelerden, tek parça dayanıklı kaplamadan, Çekerek Kurtarma Aleti bandı ve çıkarılabilir botlardan oluşmaktadır. Akıllı mankenin dâhili ağırlıklı dolgu malzemesi eşit ağırlık dağılımı sağlar ve gerçek afetzede hissi yaratır. Esnek eklemleri kıstırma noktası olmaksızın tam olarak bir hareketlilik sağlar. Programlanabilir Ses Kutusu kolay erişim amacıyla kafasında yer almaktadır. 

KURTARMA AKILLI MANKENİ THOMAS
Kurtarma Akıllı Mankeni Thomas ile afetzede kurtarma senaryoları yaratabilirsiniz. Bedenin delinmesi veya kol ya da bacağın kopması da dâhil ciddi bedensel yaralanmaları canlandırabilirsiniz. Gömülü ses kutusu afetzedeye bir ses verir ve senaryoya da etkileşim kazandırır.

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


HAAGEN Akıllı Mankenleri;
> Yangından kurtarma
> Sınırlı alandan kurtarma
> Direk tepesinden kurtarma
> Bina Çökmesi senaryoları
> İple kurtarma
> Merdivenden indirme tatbikatları
> Araçtan kurtarma
> veya canlı afetzedeler için çok tehlikeli ya da rahatsız olan diğer herhangi bir senaryoya dayanmak üzere tasarlanmıştır.

 


 

AVANTAJLARI


Dayanıklı bisonilden yapılma çok yönlü eğitim mankenleri. 12kg, 24kg ve 48kg olarak mevcuttur.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

 

PAKET 1

A. AKILLI MANKEN JEFF
Jeff, özel olarak geliştirilmiş ve yangın eğitimine dayanabilecek kadar sağlam ve bir insanı canlandırabilecek kadar esnek olan ağır iş keten bezinden yapılmış bir kurtarma mankenidir. 24 kg ve 48 kg olabilir. 
B. SES KUTUSU
Ses kutusu mankene ses verir ve senaryoya gerçeklik katar. Programlanabilir Ses Kutusu, kolay erişim amacıyla kafada yer alır.


PAKET 2

A. AKILLI MANKEN JEFF
B. SES KUTUSU 
C. AĞIRLIKLI YELEK 
Ağır iş için kuvvetlendirilmiş naylondan yapılmış ve HAAGEN Akıllı Manken boyutlarına uygun hale getirilmiştir. Yelek dört adet güçlü Velcro şeride sahiptir ve 27 kg’a kadar ayarlanabilir. 
D. NOMEX® TULUM
Ateşe dayanıklı Nomex tulum, ağırlıklı yelekli veya yeleksiz HAAGEN Akıllı Mankenlerine uymak üzere özel boyutlarda yapılmıştır. Nomex ateşe dayanımlı malzemeden üretilmiş olan bu elbise yıpranmaya dayanıklıdır, makinede yıkanabilir ve canlı yangın eğitim ortamlarında kullanım için güvenlidir.


PAKET 3

E. AKILLI MANKEN THOMAS
Kurtarma Akıllı Mankeni ile araçtan kurtarma, sıkışma ve endüstriyel kaza senaryoları oluşturabilirsiniz. 24 kg olarak mevcuttur. 
B. SES KUTUSU


PAKET 4

E. AKILLI MANKEN THOMAS
B. SES KUTUSU
C. AĞIRLIKLI YELEK
D. NOMEX® TULUM


PAKET 5

A/E AKILLI MANKEN JEFF (A) VEYA AKILLI MANKEN THOMAS (E)
F. ETNA DUMAN JENERATÖRÜ 
Yoğun yangın hizmetleri ve ev içi acil durum müdahale ekiplerinin eğitimleri için özel olarak tasarlanmış olan endüstriyel sınıf duman jeneratörüdür


     

Termal görüntülü kameralar hem itfaiye hem de kolluk kuvvetlerinin teçhizatları için standart aletler haline gelmiştir. HAAGEN termal mankeni, termal görüntü kamera eğitimi için geliştirilmiş termal bir mankendir. 
Manken, bir kişinin termal ısısını kesin bir şekilde canlandırabilen yenilikçi ısı dağılım teknolojisi ile bütünleştirilmiş gömülü ısı yayıcıları kullanır. Yerleşik ısı birimleri vücut ısısının arttırılmasına olanak sağlar. Bir termostat mankenin istenen sıcaklık derecesinde kalmasını garanti eder. Mankende, güçlü ve yeniden şarj edilebilen bataryalara sahip olan yerleşik güç kaynakları vardır. 
Manken, yangın eğitimi ihtiyaçlarını karşılamak üzere dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Yıpranmaya dayanıklı vücut yapısı termal mankeni, eğitimin gerektirdiği herhangi bir yerde görsel olarak kullanabilmenizi sağlar.

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


> Termal manken, eğitmenlerin termal görüntülü kameraların nasıl kullanıldığı hakkındaki temel bilgileri vermelerini ve ayrıca kısıtlı görüş ortamlarında afetzedelerin yerlerini bulma konusundaki ileri teknikleri öğretmelerini sağlar. 
> Termal Mankeni dumanla dolu eğitim yapısına veya gerçekçi arama kurtarma eğitimi için karartılmış bir odaya yerleştirebilirsiniz. 
> Termal mankeni, öğrencilerinizi termal görüntülü kameralarını hayat kurtarma aracı olarak düzgün şekilde kullanmalarını sağlamak üzere sınamak için mobilyaların altına veya ev eşyası engellerinin arkasına yerleştirebilirsiniz. 
> Yerleşik güç kaynakları mankeni itfaiyeci ve kolluk kuvvetlerinin dış mekânlarda, soğuk havalarda ve yaban ortamdaki arama eğitimleri için ideal hale getirmektedir.

 

YANGIN MANKENİ

              

 

Yangın Mankeni, itfaiyecileri yanmakta olan afetzedelere nasıl hızlı bir şekilde müdahale edecekleri konusunda eğitim sağlar. Manken ateşe dayanıklı, seramik olmayan ve asbestsiz malzemeden yapılmıştır. HAAGEN’in tescilli yangın jeliyle birlikte kullanılan yangın mankeni, yanıcı kıyafetlerin tehlikelerini gösterme veya itfaiyecilerin yangın söndürücü ya da yangın battaniyeleri ile eğitim yapmaları için etkili bir araçtır. 
1.000’den fazla yangın ortamına dayanabilecek kadar sağlam olan yangın mankeni su geçirmezdir ve kol ve ayak bölgeleri güçlendirilmiştir. Küçük boy 10kg ve 20kg versiyonları mevcuttur.

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


> Yanmakta olan bir kişiye müdahale ederken yangın battaniyeleri ile serme egzersizleri yapabilir veya portatif yangın söndürücüleri kullanabilirsiniz. 
> Yangın güvenliği farkındalığı eğitimleri için idealdir. Yangın mankeni çocuklara, yetişkinlere ve yaşlı kişilere açık alevin yakınında bol ve yanıcı kıyafetler giymenin tehlikelerini göstermek için kullanılabilir. 
> Öğrenci eğitmenler veya katılımcılar için idealdir. Ayakta ve yatar pozisyonda kullanılabilir.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

 

YANGIN MANKENİ PAKETİ

A. YANGIN MANKENİ 
Yangın mankeni itfaiyecilerin yanmakta olan afetzedelere karşı hızlıca müdahale etmeleri konusunda eğitim fırsatı sunar. 
B. STANT 
Paslanmaz stant, yangın mankeni ile ayakta veya eğimli pozisyonda eğitim yapmanızı sağlar. Özel tasarımı sayesinde öğrencilerin uygun müdahaleleri etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlayan serme eğitimlerine olanak sağlar. 
C. YANGIN JELİ 
HAAGEN’in eşsiz yangın jeli ile kullanılan yangın mankeni 1.000’den fazla eğitim olanağı sağlar. 
D. ZIRH
Isı korumalı zırh yangın mankeninizi korur ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

 


Son Paylaşımlarımız


Etiketler