Çalışma Politikası

Koşulsuz sorun çözümüne yönelik iş prensibi...

Güvencem Güvenli Yaşam Teknolojileri firması;

Türkiye kalkınmasının temelinin Ar-ge çalışmalarından geçtiğini bilmekte ve kurulduğu günden itibaren ilkesel olarak çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

Güvencem 2011 yılı itibari ile Japon iş ortaklarıyla beraber Afet simülasyon teknolojileri üzerinde çalışmalar yaparak Türkiye’nin ilk afet eğitim merkezini 2012 yılında Bursa’da kurdu.

6700 metrekare olan Bursa Afet Eğitim Merkezi içerisinde;

 • 6 dof deprem simülasyon sistemi
 • Deprem enkaz koridoru
 • Saatte 130 km hızında rüzgâr olan Fırtına simülatörü gösterimi
 • Heyelan- Sel simülasyonu
 • Hologramik otel kaçış simülasyonu
 • 5D Sinema Sistemi (Deprem Bilgilendirme)
 • Karbon monoksit zehirlenme Simülasyonu
 • İnteraktif, sulu yangın söndürme simülasyonu
 • Dumanlı alanlardan kaçış simülasyonu
 • Acil çağrı simülasyonu
 • Bilgilendirme ve test köşesi gibi birçok eğitsel simülasyon alanı bulunmaktadır.

Bu simülasyonların hepsi; Japonya’da yapılan bütün afet eğitim merkezlerinin tek tek incelenmesi sonucunda, Japonya’dan mühendislik transferiyle, Türkiye’de Güvencem tarafından üretilip Türk malı olarak patentleri alınmıştır.

Sonrasında ise Türkiye’de yapılan ve web sitemizde de referansları bulunan Afet eğitim merkezlerini Türkiye’de üreterek faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

Türkiye’de aktif olarak kullanılan, son 10 yılda yapılan bütün Afet Eğitim Merkezleri ve zaman içerisinde teknolojilerini yenilediğimiz birçok simülasyon Güvencem merkezi tarafından kurulmuştur.

Bu süre zarfında birçok simülasyon teknolojisi güncellenerek farklı modellerde yeniden üretilmiştir.

Örnek vermek gerekirse;

6 dof deprem simülatörünü zamanla 3 dof ve 2 dof olarak 3 farklı ürün haline getirdik. Yangın söndürme simülasyonlarını da dijital ve canlı olmak üzere 2 çeşitte farklı senaryolarda üretmeyi başardık.

Dünya da yangın söndürme simülasyonu ürünlerinde lider konumda olan LION firmasının da Türkiye’de tek distribütörü konumundayız.

2017 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Toros İtfaiye Eğitim Merkezinde canlı yangın söndürme simülasyonu projesini devreye aldık.

 Petro kimya tesisi şeklinde tasarlanmış proje içerisinde, konteynır yangını, döküntü yangını, tank taşma yangını, baca yangını, tünel içi araç yangını gibi 13 ayrı canlı alevle simule edilmiş eğitim alanı mevcuttur ve profesyonel itfaiye ekipleri tarafından söndürme eğitimleri yapılmaktadır.

Güvencem teknolojisi insanların güvenli yaşam alanlarına sahip olabilmesi için güvenlikten, Afet simülasyonlarına, Teknolojiden sağlık ürünlerine kadar birçok alanda üretim, ithalat ve ihracat yapmaktadır.

Bursa, İstanbul,İzmir, Ankara ve Erzurum şubeleri ile Türkiye’de yaygın bir servis ağına sahiptir.

 


Son Paylaşımlarımız


Etiketler

güvencem