YANGIN SÖNDÜRME SİMÜLASYONU

Yangının fiziksel ve psikolojik etkilerinin simülasyon aracılığıyla tecrübe edilmesi yolu ile can ve mal kaybının en aza indirilmesi amacını taşımaktadır.
Halka/katılımcılara yangın söndürme ekipmanının kullanma tecrübesi kazandırarak yangın hakkında uygulamalı anlatım ve eğitiminin verilmesi sağlanacaktır.

BullsEye

  
BullsEye, çoğu HAAGEN Duman Jeneratörüyle çalışmaya olanak sağlayan kablosuz teknoloji ile donatılmıştır. Eğitmenler, duman ayarlarını manuel olarak ayarlayabilir veya sistemi yangının ateşlenmenin ardından boyutuna ve süresine uygun miktarda duman üretmek üzere ayarlayabilirler. Dumanlı bir ortam yaratmak, öğrencileriniz için acil durum hissi yaratacak ve pratik eğitime gerçekçilik katacaktır. 
BULLSEYE™ DİJİTAL YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİM SİSTEMİ 
BullsEye sistemi piyasadaki en yenilikçi yangın söndürme eğitim aracıdır. Entegre duman ve sesler, öğrencilerinizin kendilerini gerçek bir yangına müdahale ettikleri hissini verecektir. BullsEye sistemi kullanıcının nereye yöneldiğini algılayarak lazerle çalışan eğitim söndürücüsü tarar ve karşılığında da dijital alevleri şekillendirir. Patentli teknolojimizi kullanarak, gerçek yangın söndürücülerin dağınıklığı veya maliyetine maruz kalmadan sayısız kişiyi eğitebilirsiniz. 
BullsEye ayrıca öğrencinin hangi türdeki söndürücüyü kullandığını ve bunların yangının merkezine olan uzaklığını da algılar ve yalnızca doğru seçim ve doğru uzaklıkta yanıt verir. Eğitmenler BullsEye’yı kızılötesi kablosuz uzaktan kumandayla veya isteğe bağlı şekilde bir tabletle kontrol edebilirler. Entegre eğitim kayıt koleksiyon sistemi, kullanıcının gelişimi ve uzmanlaşma oranını izlemeyi kolaylaştırır. Kayıtları, Sertifika hazırlamak ve eğitim verilerini paylaşmak üzere USB aracılığı kolaylıkla alabilirsiniz. 
Eğitim olanakları sınırsızdır ve artık sistemi yangın evinizin içinden toplumdaki iş yerlerine kadar her yere yerleştirebilirsiniz.

AVANTAJLARI

TEMİZ
BullsEye söndürücü boşaltımı tam olarak taklit etmek üzere konik şeklinde lazer kullanır. Bu da temizlemeyle zaman kaybetmeyi önleyerek sayısız miktarda tekrar yapmanıza olanak sağlar. BullsEye sistemi ayrıca hava/su SmartExtinguisher® ile de kullanılabilir. 
GÜVENLİ
LED ile çalışan dijital aletler ve lazerli söndürücü her yerde tamamen güvenli bir eğitim tecrübesi sunar. 
ETKİN
Patentli kontrol sistemi, cazip bir eğitim tecrübesi için söndürücünün yolunu kesin bir şekilde ölçer. Sistem ayrıca öğrencinin yangından ne kadar uzakta olduğunu ve kullandıkları söndürücünün sınıfını belirler. Alevler, yalnızca öğrenci uygun söndürücüyü ve doğru tekniği kullandığında yanıt verir. Söndürücüleri yeniden şarj etmeden sayısız öğrenci ile kullanabilirsiniz. Örneğin bir öğrenci A Sınıfı bir yangın için CO2 söndürücü seçerse, söndürücü alevleri dindirecek ancak yangını söndürmeyecektir. 
GERÇEKÇİ 
Ses efektleri, boşaltım zamanı ve ağırlık gerçek yangın söndürücülere benzer şekilde canlandırılmıştır. Panelin kendinden yenilenen dijital alevleri ve sesleri, başlangıç aşamasında olan gerçek bir yangının şablonu ve seslerini taklit eder. Duman oluşumu, yangının boyutuma ve ateşlenmesi üzerinden geçen süreye bağlıdır. Daha fazla gerçekçilik eklemek üzere gerçek çalışma ortamında eğitim yapabilirsiniz.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

TEMEL PAKET

A. BULLSEYE EĞİTİM SİSTEMİ 
B. LAZER KÖPÜKLÜ SÖNDÜRÜCÜ, 6L
C. İKİ SÖNDÜRÜCÜ İÇİN TAŞIMA ÇANTASI


EĞİTMEN PAKETİ

A. BULLSEYE EĞİTİM SİSTEMİ 
D. BULLSEYE İÇİN TAŞIMA ÇANTASI
E. IPAD MINI UZAKTAN KUMANDA
F. İKİ LAZER SÖNDÜRÜCÜ*
* Mevcut farklı çeşitlerden sizin seçiminiz.

ATTACK™ DİJİTAL YANGIN EĞİTİM SİSTEMİ

           

Attack Dijital Yangın Eğitim Sistemi, aktif hortum hattı uygulamasına doğrudan yanıt (yani hortumla söndürülebilen) veren ve çeşitli yangın ortamı oluşturan dijital alevler, sesler ve dumanı bir araya getirir. Gerekli yapılarda, eğitim kulelerinde ve gerçek yangının mümkün olmadığı veya tatbik edilemediği diğer herhangi bir yerde eğitim şansını yakalayabilirsiniz. 

Attack, dijital yangın eğitimi için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Su geçirmez paneli, interaktif bir eğitim tecrübesi sunmak üzere beş termal sensörün yanı sıra kendinden oluşan dijital efektler ve ses efektleri kullanır. Panel, hortum hattının panele değdiği yeri hisseder ve karşılığında alevleri değiştirir. Attack, eğitmenlerin bir düğmeye basarak değişimleri başlatma veya bitirmelerine ve senaryoları ihtiyaca göre düzenlemelerine olanak sağlayan bir uzaktan kumanda içerir. Sistemin mevcut duman jeneratörü, gerçekçi yangın koşulları oluşturmak üzere yangının büyüklüğüne göre dumanlı bir ortam yaratır. 
Sistem, eğitim teçhizatınızdaki her türlü hortumla çalışabilecek kadar dayanıklıdır. Eğitmenlerin açma ve kapama düğmelerine basarak tekrarlanabilir ve değişken programları uygulamalarına olanak sağlar. Akan su olmadan eğitim yapmak için Attack’ı HAAGEN dijital uç ve ağırlıklı hortum hattıyla birlikte kullanabilirsiniz. Hastaneler ve okullar ya da akan suyu kullanmanın mümkün olmadığı diğer her yerde eğitim yapabilirsiniz. Ağırlıklı hortum, gerçekçi eğitim tecrübesi sağlama amacıyla gerçek yüklü hortum hattı gibi hareket eder ve ucu da Attack’ın dijital alevleri ile etkileşime geçer. 
Attack ile eğitiminiz, yangınınızın yakıtı bittiğinde değil her bir itfaiyeci işi öğrendiğinde tamamlanır. 

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


• Gerçek yangının mümkün olmadığı yerlerde genişletilmiş basit veya yoğun yangın senaryoları yaratabilirsiniz. 
• Canlı yangın yanıklarından en fazla şeyi öğrenebilmek için Attack’ı temel bilgiler eğitiminde kullanabilirsiniz. 
• Yeni itfaiyecileri, yangın ve duman ortamlarına güvenli bir çevrede alıştırabilirsiniz. 
• Uygulamalar arasında yangının yeri ve özelliğini değiştirebilir ve eğitimi çok fazla tahmin edilebilir olmaktan çıkarabilirsiniz. 
• Suyu yangına tutmanın birincil amaç olmadığı ancak yangının yeri ve boyutunun yine de önemli bir etmen olmaya devam ettiği yangın ortamları oluşturabilirsiniz. Egzersizlere, Pozitif Basınçlı Havalandırma, Hızlı Müdahale Takımı Operasyonları ve Arama Kurtarma gibi özelliklerle daha fazla gerçekçilik katabilirsiniz. Katılımcılara durum farkındalığını korumaları, yangının yerini tespit etmeleri ve henüz söndürülmemişse, yangın sırasındaki diğer kritik operasyonları gerçekleştirmeleri konusunda meydan okuyabilirsiniz.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

 

ATTACK ALTLIK PAKETİ

A. ATTACK PANELİ
Portatif su geçirmez panelin termal sensörleri vardır ve su/altlık standında durur veya duvara monte edilir. 
B. AĞIRLIKLI ALTLIK
Panelin yoğun eğitim ortamlarında dik ve sabit durmasını sağlamak üzere yeniden doldurulabilir su tankı 

VEYA

B. DUVAR PANELİ
Panel su altlığı olmadan kullanılacağı zaman gereklidir. 
C. 48V GÜÇ PAKETİ
D. UZAKTAN KUMANDA
Programları başlatmak ve sonlandırmanın yanı sıra, yangının sınıfı, zorluk derecesi ve ses ve duman ayarlarının kontrolü için uzaktan kumanda.


ATTACK YANGIN VE DUMAN PAKETİ

A. ATTACK PANELİ
B. AĞIRLIKLI ALTLIK VEYA DUVAR PANELİ
C. 48V GÜÇ PAKETİ
D. UZAKTAN KUMANDA
E. ETNA DUMAN JENERATÖRÜ
Yoğun yangın hizmetleri ve ev içi acil durum müdahale ekiplerinin eğitimleri için özel olarak tasarlanmış olan endüstriyel sınıf duman jeneratörü. 
F. DUMAN KUTUSU
Etna için Su Geçirmez Kutu. Su ve şoka dayanıklı olan kutuda bir GFCI güç kaynağı ve eklenti panellerini uzatmak üzere bir yineleyici terminal ile sanayi tipi uzaktan kumanda vardır (H). 
G. DUMAN SIVISI 5L
HAAGEN duman sıvısı, uzatılmış dayanma süresi ile yoğun ve kalın bir duman üretmek üzere geliştirilmiştir.


GENİŞ ATTACK EĞİTİMCİ PAKETİ

A. ATTACK PANELİ
B. AĞIRLIKLI ALTLIK VEYA DUVAR PANELİ
C. 48V GÜÇ PAKETİ
D. UZAKTAN KUMANDA
E. ETNA DUMAN JENERATÖRÜ
F. DUMAN KUTUSU
G. DUMAN SIVISI 5L
H. SANAYİ TİPİ UZAKTAN KUMANDA
Su geçirmez uzaktan kumanda kablosuz bağlantı ile iletişim kurar ve eldivenliyken bile kullanılabilir. 
İ. ATTACK TAŞIMA ÇANTASI 
Panelin güvenle saklanması ve taşınmasına olanak sağlar. 
J. AĞIRLIKLI ALTLIK ÇANTASI
Altlık ve su tankının güvenle saklanması ve taşınmasına olanak sağlar.


ATTACK GENİŞLETME PAKETİ

K. EK ATTACK PAKETİ (SLAVE)
B. AĞIRLIKLI ALTLIK VEYA DUVAR PANELİ


 

 

AKSESUARLARI

 

ATTACK™ DİJİTAL SÖNDÜRME UCU

Akan su kullanımının mümkün olmadığı yerlerde eğitim uygulamasını Attack’ı Dijital Söndürme Ucu ve Ağırlıklı Hortum hattı ile birlikte kullanarak yapabilirsiniz. HAAGEN Dijital Uçları, Attack’ın dijital alevleri ile etkileşime girebilen lazerlerin monte edildiği gerçek yangın hortum uçlarından yapılmıştır.

Eğitim Olanakları
Hastaneler, okullar, huzur evleri, geniş imalat alanları veya duyun izin verilmediği diğer herhangi bir yerde eğitim yapabilir, itfaiyecilerinizi korumaları gereken yere getirebilirsiniz. 
• Kuruluma, hazırlığa ve hortumu yeniden kaldırmaya daha az, eğitime ise daha çok zaman ayırabilirsiniz. 
• Gerekli yapılarda, canlı yangının gerektirdiği hazırlık süresi olmadan ve yapıya hasar vermeden akan su akıtabilirsiniz. 
• İtfaiye kamyonunu boş yere işgal edip hizmetten alıkoymaksızın hortum hattı yükseltisi ile eğitim yapabilirsiniz. 
• İtfaiyecilerinizi, sayısız miktardaki eğitim alanlarını uygulayarak çok çeşitli acil durumlar için hazırlayabilirsiniz. Önceki eğitimleri ezberlemiş olan kıdemli itfaiyecilerinizi bu şekilde zorlayabilirsiniz. 
• Yeni öğrencilere, akan su ve canlı yangına geçmeden önce el hattı ilerleme tekniğinin esaslarını öğretebilirsiniz.


ATTACK™ AĞIRLIKLI HORTUM HATTI

Ağırlıklı Hortum Hattı, dijital uca bağlıdır ve gerçek yüklü hortum hattı hissi vermek ve bu şekilde hareket etmek üzere tasarlanmıştır. Hat, düşük basınçlı su hattının ağırlığı ve hareketlerini canlandırabilmek üzere kumla ağırlaştırılmış ve sıkıştırılmış hava ile basınçlanmıştır. Ağırlıklı hortum hattının standart uzunluğu 20 metredir, ancak birden fazla hortum hattını birbirine bağlayarak uzatılabilir.

Eğitim Olanakları
• Akan suyun mümkün olmadığı yerlerde eğitim seçeneklerinizi uygulayabilir ve hortum hattı eğitimi yapabilirsiniz. 
• İtfaiyecilerinize hortum hattı konusunda nasıl uzmanlaşacaklarını ve farklı mesafe ve yüksekliklerde hortum uzunluğunu nasıl ayarlayacaklarını öğretebilirsiniz.


ATTACK™ YANGIN YAYILMASI

Yangın yayılma senaryolarını gerçekleştirmek üzere birden fazla Attack paneli kablosuz olarak birbirlerine bağlanabilir. Yangının yan odalara veya üst kata sıçrayarak yayıldığı senaryolar yaratabilirsiniz. Sınırsız sayıdaki paneli birbiri ile bağlayarak, kendi özel amacınızı karşılayan yangın ortamlarını yaratabilirsiniz.

 

MISTY ELEKTRONİK DUMAN MASKESİ

   

    

Misty Elektronik Duman Maskesi kullanarak düşük görüş mesafesi ile herhangi bir eğitim senaryosunun zorluk derecesini arttırabilirsiniz. Pratik kurtarma eğitimlerinden acil durum tahliye eğitimine kadar, Misty, öğrencilerin dumanla dolu ortamlarda nasıl rahat bir şekilde çalışabileceklerini öğrenmeleri için yardımcı olur. 
Eğitmen el kontrolü ile eğitim sırasında görüş mesafesini son derece açık veya neredeyse sıfıra yakın olarak ayarlayabilir. Öğrenciler zorlu acil durum hallerine adapte olmayı ve bu durumda sakin kalmayı öğrenebilirler. Misty, gerçek duman kullanımının mümkün olmadığı yerlerde kullanım için idealdir. 
Eğitmen birimi ve öğrenci birimleri birbirlerine kablosuz bağlantı ile bağlıdır. Eğitmen, el kontrollü eğitmen birimini kullanarak öğrenciler tarafından tecrübe edilecek görüş mesafesini belirleyebilir ve dinamik olarak ayarlayabilir. Sistem, maksimum 6 grubun (12 öğrenci) aynı yerde eğitim almasını sağlayan altı farklı radyo kanalı içerir.

 


 

AVANTAJLARI

> Dumanla dolu ortamda acil durum müdahale planları ile çıkışları bulma eğitimleri yapabilirsiniz. 
> Duman ayarlarını değiştirerek öğrencilere daha iyi görüş için alçakta durmaları gerektiğini öğretebilirsiniz. 
> Her bir maskenin görme ayarını elle ayarlayabilir veya görüş mesafesini sürekli olarak değiştiren otomatik modda kullanabilirsiniz. 
> Misty, gerçek duman kullanımının mümkün olmadığı yerlerde egzersiz yapmak için idealdir. 
> Bir eğitmen olarak eğitim egzersizi süresince sizin görüşünüz her zaman temiz olacaktır. 
> Öğrenciler maskelerini acil durdurma düğmesine basarak diledikleri anda görüntüyü dumandan temizleyebilirler.

 

 

FS-KUTUSU

FS-Kutusu, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde gerçekçi yangın ve olay yeri ortamları yaratmanızı sağlayan profesyonel ölçekte bir simülatördür. FS-Kutusu, çeşitli yangın efektlerini canlandırmak üzere LED ışıklarıyla donatılmıştır. Gömülü ses kayıt ve çalma aletleri ses efektlerini sağlar. Profesyonel olarak önceden kaydedilmiş ses efektlerinden seçim yapabilir (yangın çatırtısı, gaz sızıntısı, sıvı sızıntıları ve her an gerçekleşecek yapısal çökme) veya gömülü mikrofonu kullanarak kendi seslerinizi kaydedebilirsiniz. 
FS-Kutusunun birincil kontrol istasyonu, sistemi çalıştıran altlığıdır. Entegre elektronikler ve gömülü şarj edilebilir bataryalar yüksek kaliteli bir yuvanın içindedir. Birincil kontrol istasyonu, birincil kontrol istasyonuna kablolarla bağlı olan ikincil birimlerle genişletilebilir. Dinamik acil durum olayları yaratmak için birden fazla ikincil birimi bağlayarak üst katlara, koridorlara veya eğitim alanınıza yayabilirsiniz.

    

    

 


AVANTAJLARI


> Dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde gerçekçi yangın ve olay yeri ortamları yaratabilirsiniz.
> Gömülü LED ışıkları ile çeşitli yangın efektleri oluşturabilirsiniz. 
> Gömülü ses kayıt ve çalma aletleri ile ses efektlerini kullanabilir veya gömülü mikrofonu kullanarak kendi seslerini kaydedebilirsiniz. 
> Birincil kontrol istasyonlarını ikincil birimler kullanarak genişletebilir ve dinamik acil durum ortamları yaratabilirsiniz.

 


EGZERSİZ PAKETLERİ

PAKET

A. FS Kutusu
B. MISTY Elektronik Duman Maskesi

 

TEHLİKELİ MADDE EĞİTİM SİSTEMİ

   

   


HAAGEN’in Tehlikeli Madde Eğitim Araçları ile acil durum müdahale eğitimleri yapabilirsiniz. Explo eğitmeni, tehlikeli madde tatbikatları yapmanızı sağlayan gaz detektörlü bir eğitim simülatörüdür. THT Sıvımızla birlikte kullanarak Ses Efektli Gaz tüpü ile gaz kaçaklarını canlandırabilirsiniz. Tehlikeli Madde Etiketi ve UN Numara Takımıyla daha fazla gerçekçilik sağlar. Renkli Sıvı Takımıyla kimyasal serpintileri canlandırabilirsiniz. 
EXPLO EĞİTMENİ
Explo Eğitmeni ile gerçekçi ve güvenli tehlikeli madde olayları eğitim egzersizleri yapabilirsiniz. Explo Eğitmeni, kimyasal ve patlayıcı gaz sızıntı kaynaklarını canlandırmak üzere elektronik işaret ve sensör teknolojisi kullanır. Ayarlanabilir alarm seviyeleri ve yoğunluk ayarları olan sağlam el sayacı dört farklı “gazın” emisyonlarını elektronik olarak okur. LEL, CO, O2 ve H2S gazlarıyla eğitim yapabilirsiniz. 
Explo Eğitmeni, yangın hizmet profesyonelleri için kapsamlı gaz izleme ve müdahale eğitimi sağlar. Canlandırılan gaz kaynakları, Tehlikeli madde riskinin gerçekten de var olduğu çalışma alanlarında, kimyasal depolama tesislerinde ve HVAC donanımları yakınlarında kurulabilir. Öğrenciler farklı gazlara nasıl müdahale edileceği, emisyon kaynaklarını belirleme ve tehlikeli bir durum halinde güvenlik önlemlerini alma konusunda eğitilebilirler.
Explo Eğitmen paketinde, çeşitli eğitim senaryoları oluşturmak üzere yüksek ve düşük güçte ayarlanabilen üç farklı elektronik işaret vardır. Paket, öğrenci gaz sayacının yanı sıra öğrenci ünitesinin ne yaptığını gözlemleyen bir eğitmen ünitesi ile gelir. 
Eğitmen, kendi el ünitesini kullanarak, alarm seviyelerini, ölçülmekte olan gaz ayarını belirleyebilir ve hatta fazladan eğitim vermek üzere gaz okumalarını elle düşürebilir veya arttırabilir. 
Takıp çıkarılabilen bir kontrol çubuğu öğrencilerin yerinde ölçüm ve kaynak belirleme eğitimleri almasını sağlayabilir. 
Sağlam taşıma çantası ve şarj aksesuarları, eğitime başlamanız için gerekli olan her şeyi size sunmaktadır.

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


> Kimyasal ve patlayıcı gaz emisyon kaynaklarını canlandırabilirsiniz. 
> Öğrencilerinize farklı gazlara nasıl müdahale edileceğini öğretebilirsiniz. 
> Öğrencileri, riskleri belirleme, kaynağı bulma ve uygun müdahaleyi yapma konularında sınayabilirsiniz. 
> Tehlikeli kimyasal serpintileri gerçekçi bir şekilde canlandırabilirsiniz. 
> Kimyasal ürünlerin tehlikeleri ve risklerini Tehlikeli Madde Etiketine dayanarak belirleme egzersizleri yapabilirsiniz. 
> Güçlü kokular üreterek propan veya doğalgaz sızıntıları için gerçekçi bir tehlikeli acil durum müdahale egzersizi yapabilirsiniz. 
> Alarm seviyelerini, ölçülmekte olan gaz ayarını belirleyebilir ve hatta fazladan eğitim vermek üzere gaz okumalarını elle düşürebilir veya arttırabilirsiniz.

 


 

EGZERSİZ PAKETLERİ

 

PAKET 1

A. EXPLO EĞİTMENİ
Explo Eğitmeni tehlikeli madde tatbikatları yapmanızı sağlayan gaz detektörlü bir eğitim simülatörüdür. Sağlam çantası ile teslim edilen paketin içinde bir eğitmen ünitesi, bir öğrenci ünitesi, 3 adet gaz kaynağı vericisi ve bir de kontrol çubuğu vardır. 
B. SES EFEKTLİ GAZ TÜPÜ
Gaz sızıntısı acil durumlarını canlandırır. Vana açıldığında, gaz şişesi gömülü elektronikleri kullanarak gerçekçi gaz sızıntısı sesi çıkarır. 
C. THT-SIVISI
Güçlü kokular üreterek propan veya doğalgaz sızıntıları için gerçekçi bir tehlikeli acil durum müdahale tatbikatları yapabilirsiniz.


PAKET 2

A. EXPLO EĞİTMENİ
D. TEHLİKELİ MADDE ETİKETLERİ
Kimyasal ürünlerin tehlikeleri ve risklerini Tehlikeli Madde Etiketine dayanarak belirleme egzersizleri yapabilirsiniz.
E. UN-NUMARALARI TANIMLAMA İŞARETİ
Tehlikeli madde ve tehlikenin sınıfını belirleyen işaretler. 
F. RENKLİ SIVILAR
Renkli Sıvı Takımı kimyasal serpintiler canlandırılabilir.


PAKET 3

A. EXPLO EĞİTMENİ
B. SES EFEKTLİ GAZ TÜPÜ
C. THT-SIVISI
D. TEHLİKELİ MADDE ETİKETLERİ
E. UN-NUMARALARI TANIMLAMA İŞARETİ
F. RENKLİ SIVILAR

 

 

DESKTOP FLASHOVER


PARLAMA EĞİTİMİ (FLASH OVER EĞİTİMİ)
Masaüstü tipi flashover , yangın patlaması veya parlama yangınları ile serbest kalan enerji ile bunun tehlikelerini göstermek amacıyla gerçekçi bir sınıf gösterisi üretmek üzere özel olarak geliştirilmiştir. 
Kontrol edilebilir gaz kaynağı ile dâhili havalandırma sistemi kullanılarak, patlama seviyesinde, seviyenin altında veya üstünde olan çeşitli ortamlar yaratmak için çeşitli hava ve gaz karışımlarını canlandırmak mümkündür. 
Yangın elektronik olarak ateşlenir. Yangının gelişimi pencerelerden izlenebilir. Parlama, eğitim gören öğrenciler için güçlü bir görsel yardım sunar. 
Desktop Flashover, duman gazı patlamasının farklı aşamalarını, küçük ve basitleştirilmiş bir ölçekte sergileme imkânı sağlamaktadır. Yangın taşması, bir parlama veya yangın patlaması sergilemek isterseniz, Desktop Flashover sistemi ile her şey mümkündür.

 


 

EĞİTİM OLANAKLARI


Desktop Flashover, ilk müdahale ekipleri, yüksek riskli sanayiler ve yangın koruma programları için eğitim ve farkındalık sağlamaktadır. İlk müdahale ekipleri, çalışanlar ve halk, Desktop Flashover bu tehlikeli yangın risklerine kapsamlı bakışından faydalanabilir. Eğitim olanaklarına aşağıdakiler dâhildir:
> Yangın patlamalarının öncüleri ve özelliklerini sergileyebilirsiniz. 
> Öğrencilerinizi parlama önleme teknikleri konusunda eğitebilirsiniz. 
> Parlama sırasında neler olduğunu sergilemek amacıyla ısıyla yanıcı malzemeleri otomatik ateşlenme derecesine yükseltebilirsiniz. 
> Bir odadaki hava/gaz karışımlarının en düşük patlama sınırına (%100 LEL) ulaştığında yaşanabilecek potansiyel patlamaları sergileyebilirsiniz. 
> Öğrencilere üst patlama sınırına (UEL) ulaşıldığında neler olduğunu gösterebilirsiniz. 
> Öğrencilere uygun ve uygunsuz havalandırmanın etkilerini gösterebilirsiniz.

 

 

JUMBO YANGIN SÖNDÜRME EĞİTİM SİSTEMİ

        

      


550KW VE GELİŞTİRİLMİŞ YANGIN EĞİTİMİ İÇİN AKILLI KONTROLLER 
Öğrencilerinizi yangın söndürücüler veya hortum hatlarıyla tam ölçekli pratik eğitim ile Jumbo Yangın Eğitim Sistemine karşı sınayabilirsiniz. 550 KW çıktı ile öğrenciler sıcaklığı hissedecek ve nasıl müdahale edileceğini öğrenecekler. Yangın tamamen kontrol altına alındığında, akıllı kontroller propan ve otomatik ateşlemeyi kapatır. 
Jumbo, ileri yangın söndürme ve hortum hattı eğitimi gerekliliklerini kullanmak üzere tasarlanmıştır. Jumbo, güçlendirilmiş yapısı ve sağlam bileşenleri eğitim üzerine eğitim yapmanızı ve yangınla mücadele teçhizatınızdaki her şeyi görsel olarak kullanmak suretiyle yoğun pratik yapmanızı sağlar. Yerleşik tekerlekleri ve kolay kurulumu sayesinde hızlıca zorlu eğitim senaryoları yaratabilirsiniz. 
Jumbo Yangın Eğitim Sisteminin iki alev ayarı vardır: çift brülör, basınçlı buhar yangını ile sıvı yüzey yangınları arasında seçime olanak sağlar. Basınçlı buhar yangınları, propanın doğrudan ateşlenmesi ile ve sıvı yüzey yangınları da su banyosu brülörleri ile yaratılır.

 

EĞİTİM OLANAKLARI


> Yangın söndürme eğitimi.
> Hortum hattı eğitimi.
> Aksesuarlarımızla farklı yangın senaryolarını canlandırabilirsiniz.

 


EGZERSİZ PAKETLERİ

PAKET

A. JUMBO YANGIN EĞİTMENİ
550KW kapasiteye sahip yangın söndürme eğitmeni
B. PROPAN GAZ KONSOLU
İki propan gazı tüpünün nakliyesine olanak sağlayan konsol, ayarlanabilir basınç düşürücü, bir manometre ve bir de acil durdurma düğmesine sahiptir. 
C. GAZ HORTUMU
Söndürücü eğitmene sabit bağlantısı bulunan 7 metrelik hortum. 
D. KABLOLU UZAKTAN KUMANDA 
Söndürücü eğitmene sabit bağlantısı bulunan 7,5 metrelik kablolu kontrol ünitesi.
E. AKSESUAR TEPSİSİ
Aksesuarın monte edilebildiği bu tepsi, doğrudan yangın eğitmeni Jumboya yerleştirilebilir ve çeşitli yangın söndürme aksesuarlarının kullanılmasını sağlayabilir. Aksesuar, merkezdeki alev modülünün üzerine oturan dört eklenti noktası bulunan sağlam bir stanttır. 
F. YANGIN EĞİTİM AKSESUARLARI (#1, 2 VEYA 3)


AKSESUARLARI

YANGIN EĞİTİM AKSESUARLARI

Paslanmaz çelik aksesuarlar, farklı yangın senaryolarını canlandırmak üzere Jumbo ile birlikte kullanılabilir. Uygun aksesuarlara düz bir ekran, elektrikli bir motor ve bir toz haznesi dahildir.
1. Toz Haznesi: Bu aksesuar genelde hem evde hem de iş yerinde çıkan yangınları canlandırır. 
2. Elektrik Kabini: Bu aksesuar sayaç dolabında veya benzer bir elektrik ortamında çıkan yangını canlandırır. 
3. Elektrik Motoru: Bu aksesuar, aşırı yüklenme veya kısa devrenin neden olduğu bir makinede çıkan yangını canlandırır. 
4. Düz ekran: Bu aksesuar, gerçekçi bir şekilde yanan bir bilgisayar ekranı veya televizyonu canlandırır.

 

GELİŞMİŞ YANGIN EĞİTİM AKSESUARLARI

      

 

      


ETKİN BİR EĞİTİM İÇİN YOĞUN ALEVLER, GERÇEK SICAKLIK VE BİRBİRLERİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLİR AKSESUARLAR
HAAGEN’in Gelişmiş Yangın Eğitim Sistemleri, sizin ihtiyacınıza göre gerçekçi canlı yangın eğitimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Küçük ölçekli boya dolabı, ocak veya çöp kutusu yangınından, bir uçak kanadı veya helikopter yangınına kadar çeşitlilik gösteren birbirleriyle değiştirilebilir aksesuarlar ile, eğitim amacınız ne olursa olsun buna ulaşmanız için yardım edebiliriz. Tam yoğunluklu eğitim ekipmanlarımızın tümü evrensel Pilot Modülünü kullanarak çalışır. Bu da eğitim aksesuarlarını fazladan maliyet olmaksızın kolaylıkla ekleyerek kendinize uygun şekilde düzenleyebileceğiniz anlamına gelir.

 


 

AKSESUARLARI

 

ARABA YANGINI EĞİTİM AKSESUARI

HAAGEN Araba Yangını Eğitim Aksesuarı, yoğun alevleri, gerçek sıcaklığı ve akıllı kontrolleri olan bir ağır iş eğitim aracıdır. Propan bazlı alevleri ateşleyerek her bir uygulamada eğitmenin tam kontrolünü sağlayabilirsiniz. Tek bir düğmeye basarak, yolcu bölmesi, motor, tekerlek yuvası ve bagaj yangınları çıkarabilirsiniz.

UÇAK KANADI YANGINI EĞİTİM AKSESUARI

Uçak Kanadı Yangını Eğitim Aksesuarı, bir havaalanı veya eğitim tesisinde gerçekçi bir acil durum uçak yangını ile arama kurtarma operasyonu için tasarlanmıştır. Boeing 737 veya Airbus A320 kanat konfigürasyonunu baz alan Uçak Kanadı Yangını Eğitim Aksesuarı, ARFF müdahale ekiplerini uygun yaklaşım ve müdahale teknikleri konusunda eğitmek üzere çok sayıda senaryo sunar.

BASINÇLI TANK YANGINI EĞİTİM AKSESUARI

Basınçlı Tank Yangını Eğitim Aksesuarı, yoğun alevleri, gerçek sıcaklığı ve akıllı kontrolleri olan portatif bir eğitim aracıdır. İtfaiyecileri, yerleşik çoklu alan brülör sistemi ile BLEVE (Kaynayan Sıvının Genleşen Buhar Patlaması) ihtimalini azaltmaları konusunda eğitebilirsiniz. İtfaiyeciler, işlevsel bir buhar hizmet vanası ile yakıtı emniyete almak ve yangını söndürmek üzere hortum hatları ile korunarak tanka nasıl yaklaşacakları konusunda eğitilebilirler.

HELİKOPTER YANGINI EĞİTİM AKSESUARI

Helikopter Yangını Eğitim Aksesuarı, portatif bir canlı yangın sistemidir ve hareketli ana rotorların yanı sıra işlevsel bir kokpit ve kabin kapılarına sahiptir. Modüler pilot ve brülör sistemleri, kokpit ve kabin yangını senaryoları için kullanılırken, entegre brülörler de itfaiyecilerin sıcaklık ve yoğun alevlerle sınanmaları için silah ve motor yangınları yaratabilirler.


Son Paylaşımlarımız


Etiketler