Afet Eğitim Merkezi

Ana Sayfa | İstanbul Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim Parkı

Müşteri:

İstanbul Kadıköy Belediyesi

Kategori:

Afet Eğitim Parkı

Tarih:

-

İstanbul Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Afet Eğitim Parkı

Kadıköy Belediyesinin doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirmek, afet esnasında yapılması gerekenleri ve afet sonrasında alınabilecek önlemleri uygulamalı bir şekilde anlatabilmek amacıyla tasarladığı “ Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı” vatandaşların kullanımına açıldı. Afet sonrası toplanma alanı olarak da kullanılacak olan parkta, deprem simülatörünün yer aldığı deprem deneyim odası, 5 boyutlu sinema ( deprem afet bilinçlendirme filmi ) , yangın söndürme simülatörü ve oyun alanlarında afet bilincine yönelik birçok aktivite bulunmaktadır.

Doğal afetlerin oluşumlarının, afet esnasında yapılması gerekenlerin, afet öncesinde ve sonrasında alınabilecek önlemlerin çeşitli simülatörlerin yardımı ile uygulamalı bir şekilde  anlatıldığı bu bilinçlendirme parkı her yaştan ve meslekten afet konusunda bilinçlenmek isteyen yurttaşlara ve çocuk konuklarına kapılarını açıyor. Parkta özellikle çocuklara yönelik, afetlerde davranış şekilleri konusunda bilinçlendirmek ve güvenli yaşam kültürü oluşturmalarına katkı sağlamak amacıyla afet öncesinde, sırasında ve sonrasında yapabilecekleri hakkında uygulamalı eğitimler veriliyor. 

Deprem Simülatörü

2 eksenli deprem simülatöründe , bir deprem esnasında ve sonrasında oluşabilecek durumlar değerlendirildiği gibi hareket tarzının ne olması gerektiği , sıralı alınması gereken önlemler ile ilgili gerçekçi bir eğitim verilmektedir. Çoktan seçmeli kontrol ekranından eğitmen Türkiye’de ve Dünya’da gerçekleşmiş bir çok depremi katılımcılara büyük bir gerçeklikle sunabilmekte aynı zamanda anlatımları ile gerekli deneyimi katılımcılara verebilmektedir.

5D Sinema

5 Boyutlu sinema salonunda aynı anda 15 kişiye yapımı Güvencem A.Ş. ye ait 3 boyutlu deprem bilinçlendirme filmi izletilmekte basit ama hayat kurtaracak bir çok bilgi görsel ve işitsel olarak katılımcıların hafızalarına kazınmakta.

Yangın Söndürme Simülatörü

Güvencem A.Ş. nin Türkiye distribütörü olduğu LION marka portatif simülatör katılımcılara interaktif yangın söndürme deneyiminin yaşatıldığı, gerçekçi, etkili ve doğa dostu bir uygulamalıdır. Birebir gerçeklikle hazırlanmış Infrared söndürücü tüpleri ile taşınabilir yangın monitörü üzerinde yangının oluşumunu görmek , yangın çeşitlerini ve müdahale malzemelerinin doğruluğunu öğrenmek , eğitim esnasında söndürme hızı göstergesi ile diğer katılımcılar ile yarışarak eğlenceli bir öğrenim deneyim etmek mümkün. Yine aynı yangın monitörü gerekli altyapı sağlandığında su ile söndürülebilir şekilde de kullanılabilmektedir.

Çok Geç Olmadan Bir Adım At!

Afet Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri

GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ


Türkiye'de ve yurt dışında binlerce başarılı uygulama birikimiyle, geleceğin güvenlik teknolojilerini hazırlıyoruz.

YANGIN SİMÜLASYON TEKNOLOJİLERİ

Kamu ve Özel Sektöre 20 yılda binlerce başarılı güvenlik senaryosu ve kurulumu gerçekleştirmiş bir tedarikçiyiz.

%100 YERLİ SERMAYE VE MÜHENDİSLİK

Güvencem A.Ş. 20 yıldır tüm hizmetlerini milli iş gücü ve teknolojileriyle uluslar arası ölçekte yürütmektedir.