Afet Eğitim Merkezi

Ana Sayfa | Masa Tipi Eğitim Modülleri

Masa Tipi Eğitim Modülleri

Fay Kırılım Modülü

Fay hareketleri ile ilgili anlatım sırasında kullanılan masa tipi, otomasyon kontrollü modüllerimiz, eğitimi destekleyen ve anlatımı kolaylaştıran modüllerdir. Hareketli tablalar üzerine kurulan maketler ile dizayn edilmektedir.

Zemin Sıvılaşma Modülü

Zemin sıvılaşma modülü ile; yapılaşma öncesi zemin etüdünün önemini net bir şekilde anlayabiliriz. Zeminin sıvılaşmasının anlatılabileceği toprak dolgulu haznenin içinde kullanılan maketlere, hareketli tabla sayesinde verilen vibrasyon ile simülasyon oluşturulmaktadır.

Bina Salınım Modülü

Bina salınım modülü ile, kullanılan temel tekniklerinin önemi vurgulanmaktadır. Manuel kollu bu modül katılımcıların interaktif olarak deneyim yaşamalarını sağlamaktadır. Manuel verilen hareket sayesinde birbirinden farklı 3 ayrı yapının sarsıntıya verdiği tepki gözlemlenmektedir.

Eşya Sabitleme Modülü

Eşya sabitleme modülü; ev ve iş yerlerinde eşyaların sabitlenerek kurulumunun deprem anındaki önemini vurgulayan eğitim modülüdür. Hareketli tabla üzerindeki açık yaşam alanı kesiti ve içindeki eşyaların, sarsma tablasının otomasyon ile verilen ve arttırılabilen vibrasyonuna maruz kaldığında nasıl bir etki ile karşılaştığını simüle etmektedir.

Deprem Aletsel Büyüklük Modülü

Modül, farklı deprem değerlerinin birbirine olan oransal büyüklüğünü bilinenin dışında aletsel kat sayı olarak gösteren , büyüklük derecelerinin her birimi hakkında detay bilginin verilebildiği görsel eğitim modülüdür.

1960 Valdivia depremi veya Büyük Şili Depremi, 22 Mayıs 1960 tarihinde tüm zamanların richter skalasıyla ölçülmüş en büyük depremi. UTC saat 19.11 de deprem moment magnitüd ölçeği ile 9,5 büyüklüğüne ulaşmış ve Şili'yi vurmuştur.

Gerçekçi

Lorem ipsum is simply sit of free text dolor.

Audit Marketing

Lorem ipsum is simply sit of free text dolor.

Finance Consulting

Lorem ipsum is simply sit of free text dolor.